Доступність посилання

ТОП новини

Адвокат: через два роки в Росії визнали українське громадянство сина Джемілєва


Хайсер Джемілєв

У Росії більше не наполягають на російському громадянстві Хайсера Джемілєва – сина національного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, який відбуває покарання в астраханській колонії. Про це свідчить відповідь із Міністерства внутрішніх справ Росії адвокату Миколі Полозову, яку він опублікував у соціальних мережах.

У відповіді зазначається, що всі, хто постійно проживав на території Криму на момент його «приєднання» до Росії, автоматично стають громадянами цієї країни. Виняток становлять лише ті, хто протягом місяця після цього побажав зберегти своє колишнє громадянство.

«З огляду на, що Джемілєв Х.М. станом на 14 березня 2014 року на території Криму і міста федерального значення Севастополь постійно не проживав, громадянином Російської Федерації відповідно до частини 1 статті 4 Федерального конституційного закону він не визнаний, подання ним заяви про збереження у нього наявного громадянства України не потрібне», – йдеться в документі.

Раніше Полозов повідомляв про те, що по базах даних Хайсер Джемілєв записаний громадянином Росії, хоча в 2014 році офіційно відмовлявся від російського громадянства.

Хайсера Джемілєва звинувачували в тому, що в травні 2013 року він у дворі свого будинку в Бахчисараї вбив знайомого сім’ї Февзі Едемова з рушниці свого батька. Після анексії Криму російські слідчі органи вирішили розслідувати його справу заново. Хайсера вивезли з сімферопольського СІЗО в Краснодарський край Росії.

Верховний суд Росії скоротив на півтора року термін ув’язнення в 5 років, визначений Краснодарським крайовим судом для Хайсера Джемілєва. При цьому Дніпровський суд Києва в квітні 2015 року визначив йому покарання у вигляді 3 років і 8 місяців позбавлення волі.

Хайсер Джемілєв відбуває покарання в Астраханській колонії № 10.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG