Доступність посилання

ТОП новини

Байден: «Північний потік-2» поганий для Європи


Джо Байден

Віце-президент США Джо Байден заявляє, що у Вашингтоні переконані, що будівництво російського проекту газопроводу «Північний потік-2» є поганою справою для Європи.

«Це дозволить Росії дестабілізувати Україну», – заявив Байден 25 серпня у Стокгольмі, додавши, що Європі необхідно диверсифікувати джерела постачання газу.

«Жодна країна не повинна використовувати енергетику як зброю», – сказав Байден, апелюючи до Росії.

«Північний потік-2» – проект магістрального газопроводу, яким планують доправляти газ із Росії у Німеччину дном Балтійського моря в обхід України. Будівництво двох ниток газопроводу планують завершити у 2019 році. Мажоритарним акціонером компанії, відповідальної за будівництво, є російський «Газпром».

ЄС та США наполягають, що будь-які нові інфраструктурні об’єкти у цій сфері, що стосуються Європейської співдружності, мають повністю відповідати Третьому енергетичному пакету ЄС.

Україна є однією з основних транзитних держав із найбільшими за обсягом газовими сховищами і потужностями з транспортування газу до Євросоюзу понад 120 мільярдів кубометрів на рік.

Росія раніше неодноразово заявляла про потребу диверсифікації ризиків і ненадійність України як транзитера. Москва вже постачає газ до Європи, переважно до Німеччини, в обхід України за допомогою першої нитки газопроводу «Північний потік», яка пролягає дном Балтійського моря.

Євросоюз заблокував будівництво схожого російського проекту «Південний потік», газопровід мав бути прокладений у Чорному морі.

XS
SM
MD
LG