Доступність посилання

ТОП новини

НБУ випустив пам’ятні 20 гривень до 160-річчя Івана Франка


Пам’ятна банкнота у 20 гривень (фото з Facebook НБУ)
Пам’ятна банкнота у 20 гривень (фото з Facebook НБУ)

Національний банк України випустив нову 20-гривневу пам’ятну банкноту, присвячену 160-річчю від дня народження письменника Івана Франка.

«Банкнота значно відрізняється дизайном від сьогоднішньої 20-гривневої банкноти, яка є в обігу. Портрет Івана Франка знаходиться в центрі банкноти. Вона наслідує наш новий ряд дизайну банкнот, який вводився в обіг – це 100-гривнева банкнота зразка 2014 року і 500-гривнева банкнота зразка 2015 року. Використані всі сучасні захисні елементи, які використовуються на банкнотах високого номіналу», – зазначив заступник голови НБУ Яків Смолій.

«Національний банк розробив цю банкноту з метою вдосконалення технології виготовлення грошових знаків національної валюти і їхніх захисних елементів. Працюючи над створенням, ми втілювали найсучасніші інноваційні технології як у дизайні, так і в системі захисту. Папір для банкноти було вироблено з додаванням українського льону, що значно здешевило витрати на виробництво банкноти і додало їй міцності», – додав він.

Розробка банкноти тривала майже рік. Пам’ятні банкноти будуть введені у обіг з 1 вересня 2016 року. Тираж становить один мільйон штук. 20 тисяч примірників цих банкнот будуть запаковані у сувенірні конверти і будуть реалізовуватися регіональними управліннями представництва НБУ за ціною 31 гривня. Решта будуть реалізовуватися за ціною 27 гривень.

Пам’ятні банкноти – це особливий вид банкнотної продукції, присвячений знаковим подіям в історії та культури країни. Вони вводяться в обіг обмеженим накладом та реалізовуються як сувенірна продукція Національного банку. Водночас пам’ятні банкноти є законним платіжним засобом на території України.

У 2006 році НБУ вже випускав пам’ятні монети до 150-річчя Івана Франка.

XS
SM
MD
LG