Доступність посилання

ТОП новини

Позови Коломойського до Росії в арбітражі Гааги дійшли до етапу слухань


Ігор Коломойський

Позови бізнесмена Ігоря Коломойського, «ПриватБанку», ТОВ «Аеропорт «Бельбек», «Укрнафти» і ТОВ «Стабіл» до Російської Федерації, подані до міжнародного арбітражу у Гаазі, дійшли до етапу слухань із питань юрисдикції. Про це повідомляє прес-служба суду.

За даними прес-служби суду, слухання з питань юрисдикції за позовами «Укрнафти» і ТОВ «Стабіл» відбулися 11 липня, за позовами Ігоря Коломойського, «ПриватБанку» й ТОВ «Аеропорт «Бельбек» – 12-14 липня. У підсумку, щодо перших двох слухань арбітри запросили сторони надати додаткові матеріали до 26 серпня, щодо інших позовів – до 14 жовтня 2016 року.

У всіх чотирьох позовах судді дозволили Україні надати матеріали як стороні, що не бере участі у суперечці, однак відмовили в подальшому проханні про присутність та усний виступ на слуханні. Росія, однак, відмовляється брати участь у розгляді всіх справ.

Ігор Коломойський заявляв про наявність у нього контракту на управління пасажирським терміналом аеропорту «Бельбек» у Севастополі до 2020 року. Після анексії Криму Росія «націоналізувала» цей аеропорт. Коломойський вимагає від Росії компенсацію у розмірі 15 мільйонів доларів.

«ПриватБанк», що входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського, позивається до Росії через втрату після анексії Криму банківського бізнесу на території півострова.

«Укрнафта», «Стабіл» і ще 10 інших позивачів звинувачують Росію в експропріації їхніх інвестицій в автозаправні комплекси в Криму.

Також у Гаазькому арбітражі розпочато розгляд ініційованої в червні 2015 року справи, у рамках якої ТОВ «Еверест», глава правління «ПриватБанку» Олександр Дубілет і ще 17 інших компаній заявили про порушення Росією зобов'язань, що перешкоджало позивачам в їхніх інвестиціях в розташовані в Криму об'єкти нерухомості і зрештою призвело до експропріації цих інвестицій.

26 серпня український державний банк «Ощадбанк» повідомив про позов проти Росії щодо відшкодування збитків, завданих банку внаслідок анексії Криму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG