Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську з нагоди ювілеїв ушановують Каменяра


Покладанням квітів до пам’ятника Іванові Франку в обласному центрі Прикарпаття розпочалися урочистості з відзначення 160-річчя від дня народження і 100-річчя з дня смерті великого Каменяра.

Для міста і краю це особлива дата, адже на честь Франка у 1962 році перейменовано Станіслав, тепер іванофранківці вважають його своїм патроном, він бував у Коломиї, Криворівні, у Лолині на Долинщині.

За словами міністра культури України, уродженця Івано-Франківська Євгена Ніщука, «Шевченко нас збудив, Франко показав, наскільки ми інтелектуальна нація, великої думки і сильного таланту».

«Нам бракує еліти, такої, як був Франко: письменник, поет, публіцист, перекладач, філософ, громадський і політичний діяч, політв’язень, україноцентричний патріот і європеєць», – сказав голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Біля пам’ятника Каменяреві об’єднаний колектив з 20 хорів спільно виконав пісні «Не пора» та «Любіть Україну». Гостем свята став і національний заслужений академічний український народний хор імені Григорія Верьовки.

Учасники Галицької хорової академії пройшли фестивальною ходою до Ратуші, де відбувся концерт.

Біля пам’ятника Каменяреві відбулися традиційні Франкові читання. Вірші читали письменники і науковці, громадські активісти і пенсіонери, студенти і школярі.

Було також названо переможця традиційного конкурсу есе «Мій Франко». Його особливість у тому, що роботи повинні складатися з такої кількості слів, яка річниця від дня народження Івана Франка – цього разу 160. Переможцем стала доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Галина Яценко.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG