Доступність посилання

ТОП новини
21 Березень 2018, Київ 15:17

Україна підготувала черговий позов до Росії у зв’язку з агресією на Донбасі та анексією Криму – міністр юстиції


Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна підготувала черговий міждержавний позов до Росії через агресію на Донбасі й анексію Криму в Міжнародний суд ООН у Гаазі. Про це повідомив Петренко у ефірі телеканалу «112 Україна».

«Є ще окрема справа, яка зараз вже на підході, і ми спільно з МЗС її готуємо в міжнародний суд ООН. Я не хочу розповідати деталей, скоро ви про неї дізнаєтесь», − заявив міністр.

Він також відзначив, що Україна вже подала позови, що стосуються анексії Криму та окупації Донбасу.

«І один, і другий позов подано, і не тільки в Гаагу. У нас кілька міждержавних позовів до Європейського суду з прав людини – їх вже п’ять. У Міжнародний кримінальний суд подано заяву України і щодо подій на Майдані, і з приводу подій на Донбасі та в Криму. Також ми допомагаємо простим українцям, які постраждали від окупації Донбасу і анексії Криму, готувати індивідуальні позови – їх понад 2 тисячі було подано до Європейського суду (з прав людини)», − відзначив Петренко.

У травні цього року в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) надійшла скарга від родичів загиблих у збитому у 2014 році у небі над Донеччиною «Боїнга» «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17. Вони вимагають від Росії виплати компенсації у розмірі 10 мільйонів доларів на кожного загиблого.

Державні інституції України, у свою чергу, подали низку позовів проти Росії до Європейського суду з прав людини: один – за фактом захоплення контролю Росією над Кримським півостровом і подіями, які відбулися пізніше на сході України і стосуються численних порушень прав людини, другий – щодо незаконного вивезення дітей-сиріт із Луганщини (з окупованого міста Сніжне) на територію Росії. Іще одне провадження у справах «Україна проти Росії» Європейський суд із прав людини відкрив за фактом порушення прав лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва та його сина Хайсера Джемілєва.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG