Доступність посилання

ТОП новини

Меджліс закликає посилити санкції проти Росії через утиски прав людини у Криму


Акція на підтрмку Ільмі Умерова, Київ

Меджліс кримськотатарського народу закликає міжнародну спільноту посилити санкції проти Росії за утиски нею прав людини в окупованому Криму. Про це йдеться у заяві за 27 серпня, поширеній главою Меджлісу Рефатом Чубаровим у неділю.

«Єдиною умовою, яка дозволить забезпечити права і свободи людини, права кримськотатарського народу – корінного народу Криму, є деокупація Криму й відновлення суверенітету України на території півострова», – наголосили у Меджлісі.

У заяві також ідеться, що «Росія як країна-окупант відмовляється дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права на території окупованого нею Криму».

Автори звернення нагадали про примусове тримання в психіатричній лікарні заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова і назвали його «частиною системного переслідування й цілеспрямованих репресій» російської влади на півострові.

«Примусове тримання Ільмі Умерова, який має низку тяжких хронічних захворювань, зокрема прогресуючу хворобу Паркінсона і цукровий діабет, у психіатричній лікарні є формою завдання йому особливих моральних і фізичних страждань та оцінюється нами як фактор прямої загрози для його життя», – наголосили у Меджлісі.

Автори звернення зазначають, що «життя і свобода Ільмі Умерова мають бути захищені» – так само, як і життя і свобода інших кримських татар, затриманих і переслідуваних російською владою.

Ільмі Умеров із 18 серпня перебуває на примусовій стаціонарній судово-психіатричній експертизі в Сімферополі, його здоров'я погіршується.

Російська ФСБ порушила кримінальну справу стосовно Ільмі Умерова за статтею «сепаратизм» у травні 2016 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG