Доступність посилання

ТОП новини

В Ужгороді вшанували пам’ять загиблих під Іловайськом


Молебень відправив військовий капелан Іван Ісаєвич, який сам служив на передовій з бійцями, Ужгород, 29 серпня 2016 року

У центрі Ужгорода 29 серпня відбулася акція вшанування пам’яті військових, які загинули два роки тому під містом Іловайськом Донецької області. Молебень відправив військовий капелан Іван Ісаєвич, який сам служив на передовій з бійцями. Помолитися за полеглих побратимів прийшли закарпатські військові та ужгородці.

«Прийшов згадати своїх друзів, у нас загинув весь екіпаж, крім двох людей», – розповів ужгородець Дмитро Головатий, який сам був в Іловайському котлі.

«Нам пообіцяли зелений коридор, у результаті потрапили у засідку на 10 кілометрів. Вважаю, що винне наше керівництво, ми могли поїхати й іншою дорогою. Я був поранений, потрапив у полон до російських військових. Там нам сказали, що знали, куди ми будемо йти, і вже чекали три дні», – додав він.

За словами Дмитра Головатого, багато його побратимів вважаються зниклими безвісти. До цього часу закарпатському військовому телефонують матері, які не знають про долі своїх синів.

Загиблих вшанували хвилиною мовчання. Продовжився день скорботи молитвою в церкві.

Наприкінці серпня 2014 року бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом на Донеччині. Військові регулярних частин Збройних сил Росії, що вторглися до України під прикриттям підтримуваних ними сепаратистів, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські силовики.

За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважають зниклими безвісти.

Генеральний прокурор Юрій Луценко у липні 2016 року запропонував Верховній Раді оформити доступ до державної таємниці для ознайомлення з результатами розслідування щодо Іловайської трагедії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG