Доступність посилання

ТОП новини

Умеров про психлікарню: це психологічний тиск, який можна назвати тортурами


Ільмі Умеров

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров розцінює як «психологічний тиск, який можна назвати тортурами», утримання його у психіатричній клініці в анексованому Росією Криму.

Про це Умеров, якого другий тиждень за рішенням суду утримують у психлікарні, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Бо якщо нормальну людину помістити в такі умови, то вона через певний час буде уподібнюватися тим, поряд із ким перебуває. У палаті немає дверей, цілодобово чуєш крики, матюки, ще щось. Перебувати в цих умовах нормальній людині не дуже комфортно», – сказав Умеров.

Водночас до персоналу, за його словами, він претензій не має.

«Найбільша проблема – це дотримання правил гігієни. Жахливий туалет, жахливий душ. Зайти туди практично неможливо. Мені дозволяють користуватися службовим, там умови не набагато кращі, але принаймні без глядачів», – додає заступник голови Меджлісу.

За словами Умерова, він знає, що «справу доведуть до вироку».

«Чи буде це умовний або реальний термін, я сказати не можу, це на совісті судді буде. Я думаю, що Україні – перш за все, Україні – мало займатися тільки мною. Їй потрібно зайнятися кримськотатарським питанням у цілому», – сказав він.

«Те, що Порошенко говорив про внесення змін до Конституції, – це потрібно зробити. Потрібно створити законопроект (про статус Криму як кримськотатарської автономії – ред.), запустити його у Верховній Раді, і Мустафа Джемілєв із Рефатом Чубаровим повинні попрацювати з фракціями і десь з окремими депутатами, які формально не є керівниками фракцій або груп, але є лідерами думок. Заради одного голосу варто проводити зустрічі. І коли наберуть достатню кількість голосів, потрібно ставити на голосування, і, я думаю, це те питання, за яке можуть проголосувати навіть конкуруючі або ворогуючі в Раді групи», – додав Умеров.

Російська влада анексованого Криму висунула проти Умерова обвинувачення в закликах до сепаратизму у травні. Приводом стало інтерв’ю телеканалу ATR, в якому заступник голови Меджлісу заявив про необхідність посилення санкцій проти Росії за анексію Криму.

Підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи. У 59-річного Ільмі Умерова цукровий діабет, хвороба Паркінсона, йому була проведена операція на серці. Україна, Євросоюз, міжнародні правозахисні організації закликали Росію звільнити Умерова.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG