Доступність посилання

26 Червень 2017, Київ 20:49
Новини | Політика

Умеров про психлікарню: це психологічний тиск, який можна назвати тортурами


Ільмі Умеров

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров розцінює як «психологічний тиск, який можна назвати тортурами», утримання його у психіатричній клініці в анексованому Росією Криму.

Про це Умеров, якого другий тиждень за рішенням суду утримують у психлікарні, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Бо якщо нормальну людину помістити в такі умови, то вона через певний час буде уподібнюватися тим, поряд із ким перебуває. У палаті немає дверей, цілодобово чуєш крики, матюки, ще щось. Перебувати в цих умовах нормальній людині не дуже комфортно», – сказав Умеров.

Водночас до персоналу, за його словами, він претензій не має.

«Найбільша проблема – це дотримання правил гігієни. Жахливий туалет, жахливий душ. Зайти туди практично неможливо. Мені дозволяють користуватися службовим, там умови не набагато кращі, але принаймні без глядачів», – додає заступник голови Меджлісу.

За словами Умерова, він знає, що «справу доведуть до вироку».

«Чи буде це умовний або реальний термін, я сказати не можу, це на совісті судді буде. Я думаю, що Україні – перш за все, Україні – мало займатися тільки мною. Їй потрібно зайнятися кримськотатарським питанням у цілому», – сказав він.

«Те, що Порошенко говорив про внесення змін до Конституції, – це потрібно зробити. Потрібно створити законопроект (про статус Криму як кримськотатарської автономії – ред.), запустити його у Верховній Раді, і Мустафа Джемілєв із Рефатом Чубаровим повинні попрацювати з фракціями і десь з окремими депутатами, які формально не є керівниками фракцій або груп, але є лідерами думок. Заради одного голосу варто проводити зустрічі. І коли наберуть достатню кількість голосів, потрібно ставити на голосування, і, я думаю, це те питання, за яке можуть проголосувати навіть конкуруючі або ворогуючі в Раді групи», – додав Умеров.

Російська влада анексованого Криму висунула проти Умерова обвинувачення в закликах до сепаратизму у травні. Приводом стало інтерв’ю телеканалу ATR, в якому заступник голови Меджлісу заявив про необхідність посилення санкцій проти Росії за анексію Криму.

Підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи. У 59-річного Ільмі Умерова цукровий діабет, хвороба Паркінсона, йому була проведена операція на серці. Україна, Євросоюз, міжнародні правозахисні організації закликали Росію звільнити Умерова.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG