Доступність посилання

ТОП новини

Олланд: ситуація на Донбасі погіршилася


Франсуа Олланд
Франсуа Олланд

Президент Франції Франсуа Олланд заявляє, що ситуація в зоні конфлікту на сході України погіршилася упродовж літа, а виконання Мінських угод затримується.

За його словами, ризик подальшого погіршення зберігається. Про це Олланд заявив під час щорічної зустрічі з послами Франції.

Він також висловив сподівання на відновлення дискусії в «нормандському форматі» щодо ситуації в Україні.

«Ми маємо намір відновити дискусії з Путіним (президентом Росії Володимиром Путіним – ред.) і Порошенком (президентом України Петром Порошенком – ред.), щоб добитися перемир’я і проведення вільних виборів», – сказав президент.

Нещодавно прес-служба президента Франції повідомила, що Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Анґела Меркель у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним висловили занепокоєння зростанням напруженості на сході України і наголосили на важливості дотримуватися Мінських угод.

За повідомленням, Олланд також висловив сподівання на продовження переговорів щодо ситуації на Донбасі у «нормандському форматі».

Після того, як 10 серпня ФСБ Росії заявила, що запобігла скоєнню терактів в анексованому Криму, у підготовці яких звинуватила Київ, президент Росії Володимир Путін заявив, що Київ не шукає шляхів переговорів, а переходить до терору. Він додав, що проводити саміт в «нормандському форматі», про можливість якого говорила днями сама ж Москва, в таких умовах «безглуздо».

Останнім часом українська сторона заявляла про загострення ситуації на сході України, де мало б діяти перемир’я, але регулярно відбуваються обстріли. Українські військові і підтримувані Росією бойовики звинувачують одне одного у здійсненні обстрілів і переміщенні важкої техніки ближче до лінії розмежування.

XS
SM
MD
LG