Доступність посилання

ТОП новини

У Кремлі оголосили, що тристоронньої зустрічі щодо України без України не буде


Юрій Ушаков, архівне фото

У Кремлі оголосили плани майбутніх міжнародних зустрічей президента Росії Володимира Путіна, з яких зникла анонсована раніше зустріч із керівниками Франції й Німеччини на тему України, але без українських представників.

Як повідомив помічник президента Росії Юрій Ушаков, у перебігу перебування в Китаї для участі в саміті «Групи двадцяти» Володимир Путін тепер попередньо планує зустрітися з президентом Франції Франсуа Олландом 4 вересня, а з канцлером Німеччини Анґелою Меркель 5 вересня.

Плановану спершу тристоронню зустріч керівників Росії, Франції й Німеччини щодо України скасували «через зростання напруженості у Криму», заявив Ушаков.

Тиждень тому, 23 серпня, за результатами телефонної розмови трьох керівників Кремль повідомив, що вони домовилися провести особисту спільну зустріч із українського питання під час перебування на саміті «Групи двадцяти» 4–5 вересня в Китаї.

Прес-служби Олланда і Меркель про таку деталь розмови нічого не повідомили. Натомість вони поінформували, що керівники Франції й Німеччини висловили підтримку «нормандському форматові», з участю також України, і нагадали Путіну, що всі зобов’язання за мінськими домовленостями мають виконувати всі сторони цих угод.

Оглядачі розкритикували це повідомлення Москви про плани Кремля, за їхніми словами, «обговорювати Україну без України».

На початку серпня Росія заявила про можливість зустрічі в «нормандському форматі» керівників усіх чотирьох держав у перебігу саміту в Китаї. Але вже через кілька днів, після нез’ясованих подій у Криму, які в Україні і світі розцінили як провокацію, Путін заявив, що проводити саміт у «нормандському форматі» тепер «безглуздо».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG