Доступність посилання

ТОП новини

Київ направив ноту протесту Москві через напад на посольство України


Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту на адресу Міністерства закордонних справ Росії у зв’язку з нападом на посольство України в Москві. Про це повідомляє прес-служба українського зовнішньополітичного відомства.

«У зв’язку з нападом на посольство України в Росії, вчиненим групою радикально налаштованих осіб 27 серпня 2016 року, МЗС України направило ноту протесту на адресу МЗС Російської Федерації. Відзначено, що такі дії грубо порушують положення Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року та інші міжнародно-правові зобов’язання російської сторони», – зазначається в повідомленні.

У МЗС України наголошують, що такі протиправні дії, які були здійснені при «фактичній бездіяльності правоохоронних органів Російської Федерації», свідчать про спланований і, очевидно, санкціонований характер цієї провокативної акції.

Міністерство закордонних справ України закликало російську сторону провести всебічне розслідування цієї події, припинити психологічний тиск на співробітників українського дипломатичного представництва і забезпечити відповідні умови для належного функціонування посольства України в Росії.

У суботу, 27 серпня, кілька десятків осіб прибули до посольства України в Москві і почали скандувати гасла: «Хунту до відповіді», «Пам’ятаємо Одесу, пам’ятаємо Донбас», «Не забудемо, не пробачимо», «Руки геть від наших дипломатів», а також розгорнули плакати з аналогічними написами. Після цього вони запалили фальшфеєри, а потім почали кидати в посольство яйця і помідори.

У ніч на 27 серпня в Києві невідомі розмалювали будівлю Російського центру науки і культури (РЦНК) із закликами звільнити кримських політв’язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

XS
SM
MD
LG