Доступність посилання

ТОП новини

У Криму, на Донбасі та біля кордону з Україною Росія зібрала 100-тисячне угруповання – речник АТО


Андрій Лисенко
Андрій Лисенко

Речник Адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко заявляє, що на території окупованих Криму, Донбасі, а також на східному кордоні з Україною Росія зібрала приблизно 100 тисяч військовослужбовців. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода.

«На Донбасі приблизно 40 тисяч, уздовж північного кордону, на сході теж приблизно 50–60 тисяч, це угруповання постійно змінюється і нарощується. Залучені три військові округи. Йде перекидання повітряно-десантних підрозділів, вони як дислокуються уздовж кордону, так і на територію Криму висаджуються. Йде переміщення техніки, лише на території окупованого Донбасу перебуває 700 російських танків», – сказав Лисенко.

«Будь-яка ескалація конфлікту буде мати дуже криваві наслідки як для російської, так і для нашої сторони, тому російський агресор зважує свої сили. Веде дуже ретельну розвідку», – додав Лисенко.

Російська сторона цих заяв не коментувала, також підтвердження цієї інформації з інших джерел немає.

У Росії 25 серпня оголосили раптову перевірку Південного, частини Західного та Північного військових округів, Північного флоту, командування Повітряно-космічних та Повітряно-десантних військ. Перевірка має тривати до 31 серпня. Розгортання Росією значних військових сил викликали занепокоєння в України та в інших країнах світу.

Конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і країни Заходу звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати російські «добровольці».

За даними ООН, від квітня 2014 року в Донбасі загинули близько 10 тисяч людей.

У січні 2015 року Верховна Рада визнала Росію країною-агресором.

XS
SM
MD
LG