Доступність посилання

ТОП новини

В ЄС готові продовжити санкції проти Росії через Україну


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Посли Європейського союзу готуються наступного тижня ухвалити рішення про продовження візових обмежень і замороження рахунків проти 146 осіб і 37 компаній, які, за даними ЄС, є відповідальними за порушення територіальної цілісності України.

Джерела Радіо Свобода в ЄС повідомили, що рішення про продовження санкцій на шість місяців ухвалять без особливих дискусій напередодні останнього терміну для цього – 15 вересня.

Серед тих, кого стосуються санкції – компанії у Криму і формування підтримуваних Росією бойовиків на сході України, а також російські політики, зокрема віце-прем’єр Дмитро Рогозін, і телеведучий Дмитро Кисельов, якого називають головним пропагандистом Кремля.

10 березня Рада Європейського союзу продовжила на півроку санкції щодо 146 осіб та 37 компаній у зв’язку з порушенням територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України. Заморожування активів і заборона на поїздки продовжені до 15 вересня 2016 року.

ЄС у кілька етапів, починаючи з 2014 року, запровадив щодо Москви санкції через її агресивну політику щодо України – анексію Криму та підтримку проросійських сепаратистів на Донбасі. Ці санкції неодноразово продовжувалися, а дія найчутливішого для російської економіки їхнього пакету закінчується в січні 2017 року.

Джерела ЄС повідомили Радіо Свобода, що ці санкції, спрямовані проти енергетичного, військового і фінансового секторів Росії, будуть обговорювати на саміті лідерів ЄС у Брюсселі в жовтні.

XS
SM
MD
LG