Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: офіційний запуск системи е-декларування має відбутись 31 серпня


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко заявляє, що офіційний запуск системи електронного декларування має відбутися 31 серпня о 23:59.

«Вчора керівник Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації України (ДССЗЗІ) повідомив, що сертифікат готовий. Сьогодні наприкінці дня він має бути вручений представникам Національної агенції з питань запобігання корупції. Програма кардинально перероблена», – сказав Петро Порошенко під час поїздки в Маріуполь.

Як повідомляє прес-служба президента, він наголосив, що це означатиме завершення виконання умов у рамках програми співпраці з МВФ і виконання зобов’язань щодо надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом.

Петро Порошенко додав, що 5 вересня комітет Європарламенту приступить до розгляду питання надання безвізового режиму для українців.

Напередодні у Державній службі спеціального зв’язку і захисту інформації повідомили, що її експертна рада має намір 31 серпня розглянути питання щодо видачі атестата відповідності системи електронного декларування на підставі експертного висновку, наданого за результатами державної експертизи. При цьому у службі наголосили, що до того моменту офіційні заяви і публічні твердження про те, що «Держспецзв’язку» зобов’язана видати атестат, можуть бути розцінені і кваліфіковані як «протиправний тиск на експертів, а також посадових осіб державного органу».

Після низки суперечностей навколо сертифікації системи для подання електронних декларацій, яка мала спершу запрацювати з 15 серпня, але була запущена без належної сертифікації, тепер вирішено, що вона має запрацювати повноцінно не пізніш як 1 вересня.

Відповідно до закону України «Про запобігання корупції», впродовж 60 днів після запуску системи електронного декларування декларації мають подати особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців, серед яких президент, прем’єр-міністр, члени уряду, народні депутати України, заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади та їхні заступники. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації з 1 січня 2017 року.

Повноцінне запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС та кредитів МВФ.

XS
SM
MD
LG