Доступність посилання

ТОП новини

У Македонії домовилися про позачергові вибори у грудні


Учасники зустрічі лідерів чотирьох провідних партій Македонії розповідають про результати, Скоп’є, 31 серпня 2016 року

Політичні сили Македонії домовилися провести позачергові парламентські вибори 11 грудня в намаганні знайти вихід із кризи, що триває вже півтора року.

Угоди досягли за посередництва Європейського союзу і Сполучених Штатів Америки.

Крім того, в перебігу шестигодинної зустрічі керівників чотирьох головних партій країни – владних консерваторів, опозиційних соціал-демократів і двох партій македонських албанців – погодилися створити міжпартійний орган спостереження за виборчою кампанією.

Також, за умовами домовленості, парламент країни має за сто днів до виборів затвердити новий тимчасовий уряд, у якому опозиція має отримати посади міністрів внутрішніх справ і праці і заступників міністрів фінансів і сільського господарства.

Проведення позачергових виборів було одним із елементів попередньої домовленості, теж досягненої за міжнародного посередництва, про завершення кризи. Такі вибори спершу були призначені на квітень, потім перенесені на червень, а відтак і відкладені на невизначений термін.

Ці домовленості дають сподівання на вирішення політичної кризи між головним опозиційним «Соціал-демократичним союзом» і владною консервативною партією «Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія за македонську національну єдність».

Конфлікт почався після звинувачень опозиції, що уряд тодішнього прем’єра-консерватора Николи Ґруєвського веде незаконне прослуховування опозиційних політиків, суддів та громадських діячів у Македонії. Ґруєвський заявив, що опозиція намагається очорнити його, і звинуватив лідера соціал-демократів Зорана Заєва у державній зраді.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG