Доступність посилання

ТОП новини

В Україні подякували США за розширення списку для санкцій щодо Росії


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко висловив вдячність Сполученим Штатам Америки за розширення переліку тих, кого стосуються санкції через агресію проти України.

«Щиро вдячний американським партнерами за цей важливий крок солідарності з Україною. Росія як держава-агресор має відчути ціну за брутальне порушення міжнародного правопорядку – окупацію чужої території, розв’язання гібридної війни у центрі Європи і вбивства тисяч невинних людей», – написав він у фейсбуці.

При цьому президент звернув увагу: «Розраховую, що наші партнери, передусім Європейський союз, підтримають цю логіку, і секторальні санкції проти Росії будуть продовжені, а в разі ескалації – посилені».

Вдячність за розширення списку для санкцій висловило і посольство України у США. В посольстві переконані, що ці нові санкції підкреслюють зусилля Сполучених Штатів, спрямовані на здійснення додаткового тиску на Росію за «грубе порушення міжнародного права шляхом здійснення збройної агресії проти України», незаконну окупацію українського Криму та невпинну «підтримку проросійських терористичних сил на українському Донбасі».

«Це є чітким сигналом для російського керівництва щодо беззастережної підтримки з боку Сполучених Штатів боротьби українського народу за свободу та територіальну цілісність нашої країни. Ми наполягаємо на тому, що єдиним шляхом зупинити війну на Донбасі має бути повне виконання Росією всіх положень мінських домовленостей», – заявили в посольстві.

Раніше в четвер Міністерство фінансів США оприлюднило перелік нових фізичних і юридичних осіб, що потрапили під санкції за діяльність, пов’язану з конфліктом в Україні і з уникненням раніше накладених санкцій. У списку 37 пунктів: 17 фізичних осіб і 20 юридичних.

Як повідомили у Вашингтоні, йдеться про 6 діячів сепаратистів із угруповань «ДНР» і «ЛНР», серед них чільний військовий командувач донецьких сепаратистів і п’ять самозваних «міністрів» влади цих угруповань. Іще 11 осіб є посадовцями російської влади в окупованому Криму – членами насаджених Росією на півострові уряду і силових структур.

Щодо юридичних осіб, 18 із 20 нових підсанкційних теж пов’язані з Кримом – це будівельні й транспортні фірми, що залучені до будівництва Керченського мосту, і російські оборонні фірми і мореплавні компанії, що діють на окупованому півострові.

Сполучені Штати Америки запровадили у зв’язку з дестабілізацією України і агресією Росії проти неї кілька пакетів санкцій, головно проти російських фізичних і юридичних осіб, але також проти осіб та інституцій із лав донбаських і кримських сепаратистів і представників колишнього керівництва України. Схожі заходи скоординовано запровадили також Європейський союз, країни-члени «Групи семи» і ще деякі держави.

XS
SM
MD
LG