Доступність посилання

ТОП новини

Парубій очікує, що завтра Рада розгляне питання зняття недоторканності з судді Чауса


Андрій Парубій
Андрій Парубій

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій очікує, що 6 вересня парламент розгляне питання зняття недоторканності з судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса.

«Я сподіваюся, що завтра ми отримаємо рішення профільного комітету. Наскільки я знаю, на 9-у ранку призначено засідання», – сказав він в ході засідання погоджувальної ради.

9 серпня Національне антикорупційне бюро повідомило, що його детективи викрили суддю Дніпровського районного суду Києва, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 мільйона гривень). Імені судді правоохоронці тоді не вказали, але впродовж ночі кілька депутатів і громадських активістів розкрили ці дані.

Згодом керівник САП Назар Холодницький зазначив, що викритий на хабарі суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус не може бути затриманий та взятий під варту через суддівський імунітет.

Відповідно до Конституції України, суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом.

Верховна Рада розпочинає роботу у вересні, на 6 вересня заплановане відкриття 5-ї сесії парламенту.

XS
SM
MD
LG