Доступність посилання

ТОП новини

Екстремісти планували в Казахстані «11 вересня» і «Париж» – силовики


У Казахстані Комітет національної безпеки заявив, що затримані раніше екстремісти планували низку терактів, що мали, зокрема, бути здійснені на кшталт нападів 11 вересня 2001 року у США чи в Парижі в листопаді 2015 року.

Як заявили в КНБ, одна із затриманих у серпні груп радикалів планувала для цього викрасти цивільний чи військовий літак, для чого здійснювали розвідку аеропорту Талдикурган, а також розглядала можливість терактів проти казахстанських силових структур і в місцях масового скупчення людей.

Інша група «за завданням закордонних терористів» готувала масштабні теракти в Казахстані, а також у столиці Росії Москві на кшталт паризьких. Членів цієї групи затримали ще в лютому.

Іще дві групи, які теж координувались «із-за кордону казахстанськими бойовиками», діяльність яких припинили в червні, розглядали можливість здійснити теракт проти російської військової частини в Казахстані.

За повідомленням, серед затриманих громадяни не тільки Казахстану, а й Киргизстану, Таджикистану й Росії.

Загалом від початку року спецслужби Казахстану нейтралізували діяльність чотирьох окремих осіб і восьми радикальних груп, повідомили в КНБ.

У Казахстані час від часу вчиняють теракти групи, які пов’язують із мусульманським екстремізмом. Останній такий гучний випадок стався в червні в місті Актобе: там група з 25 осіб, за даними влади, здійснила низку нападів, унаслідок яких загинули п’ять цивільних людей і троє казахстанських силовиків. 18 членів цієї групи були врешті знищені, 7 узяли живими.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG