Доступність посилання

ТОП новини

Саудівський міністр сподівається на перемир’я в Сирії


Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр вважає реальним укладення повномасштабного перемир’я в Сирії. Спілкуючись із журналістами в Лондоні 6 вересня, він прокоментував відсутність домовленостей із цього приводу між керівниками зовнішньополітичних відомств Росії та США на полях саміту «Групи двадцяти» в Китаї.

«Я б не назвав це провалом. Я вважаю, що ця робота все ще в розвитку. Існує можливість досягнення порозуміння впродовж наступної доби або в близький до того час, а потім ми перевіримо серйозність намірів президента Сирії Башара Асада і його союзників щодо припинення вогню», – заявив міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр.

Переговори щодо Сирії між держсекретарем США Джоном Керрі і міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим 5 вересня закінчилися без досягнення остаточних домовленостей.

Керрі і Лавров упродовж кількох тижнів вели переговори, щоб скоординувати дії США та Росії проти угруповання «Ісламська держава» та інших екстремістських організацій у Сирії.

Угода має включати положення, що гарантують надходження гуманітарної допомоги до заблокованих через бойові дії районів Сирії. Також Вашингтон прагне запобігти бомбардуванню лояльними президентові Сирії Башару Асаду силами районів, де діють підтримувані США повстанці.

Російське військове угруповання в Сирії майже рік, від кінця вересня 2015 року, здійснює повітряні удари в Сирії. Офіційно метою участі Росії в збройному конфлікті в Сирії є протистояння угрупованню «Ісламська держава», але спостерігачі неодноразово повідомляли, що російські авіаудари цілять і по підтримуваних США опонентах режиму Асада.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG