Доступність посилання

ТОП новини

Дипломати ЄС вирішили продовжити санкції за посягання на територіальну цілісність України


(©Shutterstock)

У Євросоюзі вирішили продовжити санкції проти представників Росії, України та Криму, причетних до посягання на територіальну цілісність та суверенітет України.

Як повідомили дипломатичні джерела Радіо Свобода, Комітет постійних представників країн-членів при Раді ЄС вирішив продовжити ще на півроку дію пакету санкцій, чинність якого спливає 15 вересня.

За цим пакетом список осіб, оголошених персонами нон-ґрата й на активи яких на території ЄС накладено арешт, складає 146 осіб, включаючи російських посадовців, учасників угруповань на Донбасі, які Україна визнала терористичними, а також кримських представників російського режиму, які причетні до посягання на незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Водночас санкції накладено й на 37 російських компаній, активи яких заморожено.

ЄС у кілька етапів, починаючи з 2014 року, запровадив щодо Москви санкції через її агресивну політику щодо України – анексію Криму та підтримку проросійських сепаратистів на Донбасі. Ці санкції неодноразово продовжувалися, а дія найчутливішого для російської економіки їхнього пакету закінчується в січні 2017 року.

На початку вересня США двічі розширили список головно російських компаній, які підпадають під санкції США через роль Москви у дестабілізації ситуації в Україні.

США, як і ЄС, країни-члени «Групи семи» і ще деякі держави, запровадили у зв’язку з дестабілізацією України і агресією Росії проти неї загалом кілька пакетів санкцій, головно проти російських фізичних і юридичних осіб, але також проти осіб та інституцій із лав донбаських і кримських сепаратистів і представників колишнього керівництва України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG