Доступність посилання

ТОП новини

Уряд шукатиме додаткові гроші на ліки для тяжкохворих – Мінфін


У Міністерстві фінансів заявляють, що уряд шукатиме можливості для збільшення фінансування програм для тяжкохворих пацієнтів у бюджеті на наступний рік.

«Благодійний фонд «Пацієнти України» направили офіційне звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра фінансів Олександра Данилюка та в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун з проханням забезпечити необхідне фінансування програм лікування на 2017 рік. У відповідь на це звернення 6 вересня у Мінфіні була організована оперативна зустріч міністра фінансів, в.о. міністра охорони здоров’я та активістів пацієнтських організацій БФ «Пацієнти України», ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та БФ «Діти з гемофілією», – мовиться у повідомленні Міністерства фінансів, опублікованому 7 вересня.

У благодійному фонді «Пацієнти України» за підсумками зустрічі заявили, що для забезпечення тяжкохворих в Україні необхідними ліками у бюджет-2017 потрібно закласти щонайменше 6.1 мільярда гривень.

«Минулорічна сума фінансування у розмірі 3,9 мільярда гривень покриває реальну потребу у коштах на ліки на 2017 рік лише на 43%. За даними МОЗ, 100% потреба у 2017-му році становить 9,2 мільярда гривень. Критично недофінансованими лишаються програма протидії СНІДУ (лише на 23,1%), програма протидії гепатитам (8,4%), програма протидії туберкульозу (33,6%), програма забезпечення ліками дорослих з гемофілією (24%). Також, 100%-го фінансування потребують програма вакцинації, дитяча онкологія та Конвенція ООН про права», – зазначили у благодійному фонді.

Наразі уряд доопрацьовує проект бюджету на 2017 рік. До 15 вересня його мають направити до Верховної Ради.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG