Доступність посилання

ТОП новини

Прикордонники: російські кораблі й літаки здійснювали небезпечні маневри щодо українського корабля


Корабель МО ДПСУ «Поділля», архівне фото

Державна прикордонна служба України повідомила, що російські бойові кораблі й бомбардувальник здійснювали небезпечні маневри поблизу українського корабля в Чорному морі.

Під час переходу корабля Морської охорони ДПСУ «Поділля» через Каркінітську затоку та в подальшому з наближенням до Голіцинського і Одеського газових родовищ бойові кораблі та літак Збройних сил Росії «на порушення загальновизнаних принципів, норм та правил міжнародного права здійснювали небезпечні маневри чим перешкоджали законним діям прикордонного корабля», мовиться в повідомленні.

Російський бомбардувальник Су-24 на небезпечній висоті декілька разів здійснював обліт корабля «Поділля», а в районах незаконної діяльності анексованих Росією українських бурових платформ сторожовий корабель «Сметливый» із наведеною на український прикордонний корабель артилерійською установкою та середній розвідувальний корабель «Приазовье» російського Чорноморського флоту здійснювали небезпечні маневрування, створюючи таким чином передумови до навігаційних подій, заявили українські прикордонники.

У той час корабель Морської охорони «Поділля» Держприкордонслужби та патрульний літак відомства несли службу у північно-західній частині виключної (морської) економічної зони України. При цьому за ініціативи прикордонного відомства з метою збору доказової бази щодо фактів агресії захоплення об’єктів та майна України і незаконної промислової діяльності Росії в районах Голіцинського і Одеського газових родовищ на кораблі також перебували представники НАК «Нафтогаз України», ПАТ «ДАТ Чорноморнафтогаз», ДП «Науканафтогаз», Державної екологічної інспекції, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

«Незважаючи на явно провокативні дії Збройних сил Росії, екіпаж «Поділля» діяв рішуче і виконав визначені завдання у виключній (морській) економічній зоні України. За фактом агресивних дій російської сторони у відкритому морі відносно корабля МО Держприкордонслужби України адміністрація ДПСУ доповіла керівництву держави і поінформувала Міністерство оборони, Генеральний штаб, Міністерство закордонних справ та зацікавлені правоохоронні органи», – мовиться в повідомленні.

Також у середу про небезпечний інцидент над Чорним морем, який спричинив російський винищувач, повідомили і США.

Російський Су-27 здійснив «небезпечний і непрофесійний» маневр під час перехоплення американського літака-розвідника P-8 Poseidon, який здійснював патрулювання над Чорним морем, заявили представники Пентагону.

У США останніми місяцями вже багато разів заявляли про небезпечні й непрофесійні дії російських військових пілотів після низки інцидентів, коли російські бойові літаки йшли на небезпечні зближення чи «хаотичні й агресивні», за словами Пентагону, маневри на малій відстані від американських військових літаків чи кораблів. Схожі звинувачення лунали і в бік російських бойових кораблів. У Вашингтоні попереджали, що такі дії Росії можуть змусити американців вдаватися до зброї відповідно до правил ведення бойових дій.

Росія відкидала ці звинувачення й заявляла, що винні самі американці, бо спровокували росіян, і у свою чергу звинувачувала в аналогічних діях військових США.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG