Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко закликав використати потенціал ОБСЄ для припинення порушень на окупованих територіях


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко закликав генерального секретаря ОБСЄ Ламберто Дзаннієра максимально використати потенціал ОБСЄ для припинення порушення прав громадян України на окупованих територіях.

Як повідомляє прес-служба Адміністрації президента України, під час зустрічі генеральний секретар ОБСЄ запевнив Порошенка, що ОБСЄ надалі продовжуватиме сприяти подоланню викликів, що сьогодні стоять перед Україною.

«Сьогодні ОБСЄ зіштовхується з безпрецедентним викликом, коли агресія однієї держави-учасниці проти України фактично нівелювала спадщину Гельсінського заключного акту», – сказав Порошенко.

В Адміністрації президента зазначають, що окремо сторони обговорили питання якнайшвидшого звільнення заручників та політичних в’язнів, які незаконно утримуються в Росії і на окупованих територіях.

СММ ОБСЄ в Україні була створена в березні 2014 року. Її мандат поширюється на всю територію України, але до Криму місію не допускає Росія, що окупувала півострів, а на частині Донбасу, як заявляли в ОБСЄ, підтримувані Росією сепаратисти обмежували пересування спостерігачів.

Збройний конфлікт на частині Донбасу триває від квітня 2014 року. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці сепаратистів на Донбасі, а також вимагають виконання Москвою Мінських угод, проте Росія ці звинувачення відкидає і заявляє, що є лише «гарантом» виконання Мінських домовленостей.

За даними ООН, за час збройного конфлікту на Донбасі станом на липень загинули 9 553 людей.

XS
SM
MD
LG