Доступність посилання

ТОП новини

Київ передав Відню ноту через «представництво» «ЛНР» – посол


(ілюстраційне фото)

Посол України в Австрії Олександр Щерба передав ноту протесту австрійському МЗС через створення «представництва» угруповання «ЛНР» у цій країні.

«Був сьогодні в МЗС Австрії. Передав ноту. Обговорювали ситуацію. Перша реакція для мене обнадійлива. Більше сказати не можу. Будемо говорити детальніше, коли матимемо офіційну реакцію Австрії», – написав Щерба 9 вересня у Facebook.

«Водевіль навколо фейкового представництва фейкової «республіки» у Відні триває. Представник сказав, що возити гуманітарку на Донбас – це ще нічого, але бути представником він не підписувався. Ну і він, звичайно, був абсолютно не у курсі, що Луганськ – це Україна. Це була б хороша комедія Вуді Аллена чи сюжет для Монті Пайтонів. Маловідома людина прокидається, щоб дізнатися, що вона представник якоїсь бананової республіки», – додав Олександр Щерба.

8 вересня підтримувані Росією сепаратисти угруповання «ЛНР» повідомили про відкриття так званого «представництва» у Відні для «гуманітарної допомоги» та «інформаційно-просвітницької діяльності». Головою організації мав стати австрійський громадянин Альфред Альмедер.

У чеському місті Острава 1 вересня відбулося відкриття так званого «представницького центру ДНР», який представники угруповання «ДНР» називають першою своєю «дипломатичною установою» в Європі.

Міністерство закордонних справ України висловило протест і вручило відповідну ноту посольству Чехії в Україні.

У свою чергу МЗС Чехії запевнило, що жодних повноважень «представницький центр ДНР» не має і зареєстрований як громадське об’єднання. У дипломатичному відомстві Чехії вирішили через суд домагатися ліквідації цієї організації.

В Україні збройні сепаратистські угруповання «ДНР» і «ЛНР», які захопили частину Донецької і Луганської областей, визнані терористичними.

XS
SM
MD
LG