Доступність посилання

ТОП новини

Запоріжжя прийняло естафету «марафону» української мови


Запоріжжя – друге місто за кількістю учасників «Мовомарафону» (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

У Запоріжжі в суботу відбулася зустріч учасників акції «Мовомарафон», присвяченій 25-й річниці Незалежності України. Більше ніж сотню запорожців долучилися до ініціативи, згідно з якою упродовж 25 днів треба спілкуватися лише українською мовою та виконувати спеціальні вправи і завдання для досконалого володіння нею.

«Ніхто не очікував, що Запоріжжя вийде на друге місце після столиці за кількістю зареєстрованих учасників. Це більше 130 осіб. Більшість в місті російськомовних і це вважається нормальним. Люди не замислюються, що розмовляють мовою не державною. І вважається, що Запоріжжя російськомовне, тому було незвично, що отак одразу приймуть цю естафету і зареєструються люди будь-якого віку», – розповіла Радіо Свобода один з координаторів зустрічі Ярослава Братус.

Зустрілися «мовомарафонівці» у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці. Там для них влаштували вікторину на знання української мови, літератури та історії.

Проект «Мовомарафон-25. Переходь на українську – стань незалежним» громадські активісти організували з нагоди 25-ї річниці Незалежності України. Його мета – підтримка української мови та заохочення громадян переходити у спілкуванні на державну мову. Для цього всім охочим пропонують протягом 25 днів спілкуватися винятково українською мовою. Для учасників «Мовомарафону» по різних містах України організатори підготували тематичні завдання, зустрічі та інші інтерактивні заходи.

Організатори «Мовомарафону-25»: «Переходь на українську – стань незалежним!»
Організатори «Мовомарафону-25»: «Переходь на українську – стань незалежним!»

Перша зустріч «мовомарафонців» відбулася у Києві 3 вересня. До участі в акції також зголосилися Одеса, Дніпро, Харків, Львів, Запоріжжя, Полтава, Кременчук, Херсон, Вінниця, Миколаїв, Житомир.

Поради від організаторів «Мовомарафону-25»: «Переходь на українську – стань незалежним!»
Поради від організаторів «Мовомарафону-25»: «Переходь на українську – стань незалежним!»
XS
SM
MD
LG