Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську відбулося Свято хліба


В Івано-Франківську відбулося Свято хліба. На ньому представили свою продукцію великі хлібокомбінати і приватні міні-пекарні з різних районів Прикарпаття, Львівщини, Тернопільщини. Це хліб і калачі, короваї і булочки, торти і пляцки, тістечка і печиво – понад сто найменувань.

Все це можна було побачити, скуштувати, поспілкуватися з виробниками, а професійне журі визначало найкращий хліб, найкращий коровай і найкращий торт.

Родзинкою свята стала масштабна дегустація від Івано-Франківського хлібокомбінату «Цар-хліб». Навколо фонтану-яйця виклали столи довжиною понад 60 метрів і запрошували усіх скуштувати продукцію. За словами директора підприємства Світлани Криворучко, представили і традиційні вироби, і новинки, зокрема зернові хліби – гречаний, кукурудзяний, з додаванням насіння соняшника, тмину, гарбуза, хліб «Житнє диво» на натуральній заквасці і сиропі, який може зберігатися до п’яти днів.

Для дітей працювали майстер-класи з оформлення пряників і кексів, цікаво їм було і в музеї хліба побачити пекарські старожитності.

Як зазначив голова гільдії приватних пекарів і кондитерів Ростислав Кукурудз, це не бізнесова акція і не лише промоційна. «Це дарунок від пекарів місту, відродження давньої традиції галицьких ремісників організовувати такі свята від свого професійного цеху», – зазначив Кукурудз. Він також відмітив «ренесанс» розвитку галузі, адже останнім часом зростає кількість хлібопекарських підприємств.

Заступник міського голови Івано-Франківська Богдан Білик вважає такі фестивалі цікавою туристичною атракцією, яка приваблює гостей і позитивно впливає на економічні показники міста. Нещодавно в Івано-Франківську відбулося Свято винограду і вина, а попереду фестиваль «Станіславська мармуляда», де презентуватимуть джеми, варення, різні вироби з ягід і фруктів.

На Свято хліба до Івано-Франківська приїхала делегація з білоруського міста-побратима Бреста.

XS
SM
MD
LG