Доступність посилання

ТОП новини

Мусульмани Дніпра вперше відзначили Курбан-байрам просто неба


У понеділок ввечері мусульмани Дніпра вперше відзначили головне ісламське свято Курбан-байрам (Ід аль-Адха) просто неба, запросивши українців та інші національні громади. Святкування відбулося в центральному парку імені Глоби.

За словами організаторів, знайомство з культурою та звичаями різних країн світу сприяє зменшенню проявів ксенофобії та расизму в сучасному світі, допомагає українцям жити в злагоді з іншими народами.

У програмі – етно-концерт, знайомство з мусульманськими звичаями, виставка східних тканин і жіночого одягу, майстер-класи з розпису хною, дегустація солодощів та напоїв, притаманних кухням мусульманських народів тощо.

Спеціально до свята організатори приготували два казани плову з бараниною, пригощали охочих.

Окрім того, відкрили виставку світлин, які розповідають про іслам та народи, які сповідують цю релігію, здобутки науковців мусульманського світу, звичаї та традиції ісламу тощо.

Курбан-байрам (свято жертвоприношення), як його називають тюркомовні народи, чи Ід аль-Адха арабською, є також елементом паломництва до Мекки. А що не всі можуть здійснити хадж, мусульмани мають виконувати кульмінаційну частину обряду там, де проживають.

Цього дня прийнято приносити в жертву барана або вівцю: вважається, що м’ясо тварини священне. Його роздають нужденним.

XS
SM
MD
LG