Доступність посилання

ТОП новини

У Сирії триває перемир’я


Проурядове ополчення на околиці Алеппо, відбитої в опозиції, 9 вересня 2016 року
Проурядове ополчення на околиці Алеппо, відбитої в опозиції, 9 вересня 2016 року

Сторони збройного конфлікту в Сирії переважно дотримуються умов припинення вогню, яке набрало чинності після заходу сонця 12 вересня.

Базована у Великій Британії спостережна організація «Сирійська обсерваторія прав людини» вказала, що «тиша» запанувала майже на всіх фронтах. Спорадична стрілянина фіксується як із боку урядових сил, так і з боку опозиції у провінції Хама та в районі Дамаска.

Держсекретар США Джон Керрі назвав нинішнє перемир’я «останнім шансом зберегти єдину Сирію».

«Перші звіти свідчать про деяке зниження рівня насильства, також є кілька повідомлень про бої, хоча ще занадто рано робити будь-які остаточні висновки», – наголосив Керрі увечері 12 вересня.

Керрі також заявив, що сили президента Башара аль-Асада не мають більше бомбити сирійську опозицію. Але він наголосив, що урядові війська можуть продовжити свої дії проти екстремістських угруповань у певних районах.

Угода про припинення вогню в Сиріх набрала чинності після заходу сонця 12 вересня. Домовленості не стосуються угруповань «Ісламська держава», а також «Джабгат Фатах аш-Шам», яке раніше називалося «Джабгат ан-Нусра» й декларувало єдність із «Аль-Каїдою». Це угруповання воює пліч-о-пліч із сирійськими опозиційними повстанцями і проти «Ісламської держави», і проти сил режиму Асада. Але через джигадистські погляди його, як і «Ісламську державу», у світі визнають терористичним.

У разі дотримання умов перемир’я впродовж тижня США та Росія можуть розпочати скоординовані повітряні удари по позиціях цих екстремістських угруповань.

XS
SM
MD
LG