Доступність посилання

ТОП новини

Україна і Грузія підписали угоду про організацію прямого міжнародного сполучення


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Україна і Грузія підписали угоду про організацію прямого міжнародного залізничного-поромного сполучення, повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

«Ми сьогодні підписали дуже важливий документ, який з’єднує Україну, Грузію, Казахстан і Азербайджан на Великому Шовковому шляху. Ця ініціатива отримала нове дихання, і, безперечно, вона має великі перспективи. Наші країни доклали багато зусиль для того, щоб спростити логістику, зробити транзит більш дешевим, а найголовніше – збільшити швидкість доставки товарів», – сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Він також зазначив, що наразі тривають переговори щодо запровадження наскрізного тарифу та спрощення митних процедур.

«Сподіваюсь, цього року ми зможемо завершити всі формальності і з наступного року перейти безпосередньо до поставок. Є висока зацікавленість з боку країн ЄС. Для України це не тільки економічний, а й політичний проект. Ми маємо бути незалежними від настроїв окремої країни. Ми маємо запустити процедуру таким чином, щоб вантаж доставлявся вчасно та за будь-якої погоди: як політичної, так і економічної», – наголосив міністр.

У січні презентували альтернативний шлях експорту товарів з України до країн Азії в обхід Росії – новий «Шовковий шлях». Для відпрацювання цього маршруту був відправлений тестовий потяг за напрямом Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай. Через погодні умови та людський фактор потяг прибув на місце призначення через 15 днів замість 11 запланованих.

14 січня Азербайджан, Казахстан, Грузія і Україна підписали протокол про встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом. Документ передбачає проведення комплексних заходів щодо спрощення руху потягів за маршрутом і збільшення вантажообігу.

У липні набув чинності указ президента Росії Володимира Путіна, який запроваджує додаткові обмеження щодо транзиту через територію Росії товарів походженням з України. Це ускладнило транспортування товарів до Казахстану, Киргизстану та країн Центральної Азії.

XS
SM
MD
LG