Доступність посилання

ТОП новини

Очільник Transparency International вважає політичним рішення МВФ щодо України


Transparency International

У міжнародній антикорупційній організації Transparency International вважають рішення Міжнародного валютного фонду надати Україні транш у розмірі мільярд доларів політичним. Про це керівник Тransparency International Хосе Уґас написав у своєму блозі, повідомляє прес-служба Transparency International.

«Якщо рішення про надання платежів формувалося на звичайних умовах надання кредиту, то воно було б негативним. Українські інститути залишаються слабкими, корупція широко поширена... але політика взяла гору, і Україні дадуть ще одне «рятувальне коло», – написав Уґас.

Керівник Тransparency International зазначає, що уряд не має бути задоволеним: ставки занадто високі.

«Добробут країни залежить від інвестицій, і ні зарубіжні, ні місцеві інвестиції не будуть надходити в країну до тих пір, поки судові інститути слабкі і корупція залишається нормою», – вважає Уґас.

Ввечері 14 вересня Міжнародний валютний фонд схвалив надання Україні нового траншу позики на суму в 1 мільярд доларів після тривалих зволікань.

Президент України Петро Порошенко привітав позитивне це рішення Ради директорів МВФ. Він зазначив, що це рішення відкриває шлях до виділення фінансової допомоги з боку США в обсязі 1 мільярда доларів (вочевидь, ідеться про кредитні гарантії на цю суму – ред.) і Євросоюзу – макрофінансової допомоги в рамках додатково ще 600 мільйонів євро, з боку інших міжнародних фінансових організацій.

Від серпня 2015 року Україна не отримувала нових виплат від МВФ із пакета фінансової допомоги загальним обсягом 17,5 мільярдів доларів, затвердженого у квітні 2015 року. У рамках цієї програми Україна отримала минулого року два транші МВФ – обсягом 5 та 1,7 мільярда доларів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG