Доступність посилання

ТОП новини

Україна розширює санкційний список через російську агресію – Порошенко


Президент України Петро Порошенко (архівне фото)

Президент України Петро Порошенко заявляє про продовження та розширення санкцій щодо до російських компаній та фізичних осіб, причетних до порушення територіальної цілісності і суверенітету України.

«Обмежувальні заходи, зокрема будуть застосовуватись до підприємств російського військово-промислового комплексу, фінансових установ, які забезпечують підтримку терористичних організацій так званих «ЛНР»/»ДНР», до компаній морських і авіаційних перевезень, які працюють з окупованою частиною України у Криму. Йдеться і про компанії-оператори, судна і літаки, які нахабно порушують українське законодавство, відвідуючи порти попри сувору заборону, що видала Україна», – заявив Порошенко 16 вересня на засіданні Ради національної безпеки і оборони України.

Це питання вже відпрацювали в уряді, Нацбанку, СБУ та інших структурах, зазначив український президент.

За повідомленням Ради національної безпеки і оборони, на засіданні у п'ятницю розглянули продовження дії запроваджених РНБО у вересні 2015 року персональних, спеціальних, економічних та інших санкцій, а також застосування додаткових обмежень щодо фізичних та юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України.

РНБО також ухвалила рішення про застосування санкції до осіб, що порушують права громадян України.

«Йдеться, зокрема, про представників правоохоронних та судових органів Росії, відповідальних за незаконне переслідування громадян України Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших, які були неправомірно затримані, засуджені, й досі незаконно утримуються на території Росії», – зазначили в РНБО.

31 серпня Кабінет міністрів України розширив санкційні списки на 259 фізичних осіб і 46 юридичних осіб. Уряд також вирішив продовжити термін дії санкцій, які були запроваджені раніше щодо 388 фізичних і 105 юридичних осіб.

У вересні 2014 року Кабмін ухвалив перше розпорядження № 829-р про запровадження санкцій, зокрема, заборони стосувалися в’їзду на територію України деяким особам, виведення капіталу за межі України, участі у приватизації, заборони експорту до Росії товарів військового призначення та подвійного використання.

У вересні 2015 року Рада національної безпеки і оборони України розширила перелік юридичних та фізичних осіб Росії, стосовно яких застосовуються санкції. У РНБО тоді наголосили, що «ці особи здійснюють терористичну діяльність, беруть участь у фінансуванні тероризму чи іншій підтримці цієї злочинної діяльності, а також на порушення норм міжнародного права підтримують анексію Росією частини території України».

У 2014 році Росія анексувала український Крим. Київ і Захід не визнають цього і вважають півострів й надалі українською територією. Росія ж називає це відновленням історичної справедливості.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, а є тільки «добровольці».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG