Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпрі незалежні профспілки протестували проти нового Трудового кодексу


У суботу, 17 вересня, в Дніпрі представники незалежних профспілок провели ходу протесту проти ухваленого в першому читанні Верховною Радою України нового Трудового кодексу України. В акції взяли участь півсотні учасників, зокрема, представники незалежних профспілкових організацій промислових підприємств міста. У руках вони тримали плакати з написами: «Новому ТКУ – ні!», «ТКУ – для захисту олігархів!».

Як зазначали учасники акції, вони вимагають від Верховної Ради відмовитися від планів ухвалення в другому читанні Трудового кодексу, а від місцевої влади – донести їхню позицію до парламенту. Протестувальники також закликали народних депутатів «відкликати свої голоси за новий Трудовий кодекс». Серед вимог до уряду й депутатів різних рівнів також лунали вимоги щодо запровадження в Україні «6-годинного робочого дня з гідними зарплатами», зниження комунальних тарифів тощо.

Скандуючи «Ні – Трудовому кодексу, так – трудовим правам!» та «Підвищуйте зарплати, а не тарифи!», учасники акції пройшли від привокзальної площі до будівель обласної ради та облдержадміністрації, куди передали свої вимоги.

Як зазначали учасники, вони вважають, що, за новим кодексом, який вони називають «рабовласницьким», роботодавець зможе використовувати ненормовану працю робітника без дозволу профспілок

За словами одного з учасників акції, представника незалежної профспілки гірників Олексія Символокова, новий Трудовий кодекс «істотно спрощує процедуру звільнення працівника роботодавцем, яка вже не потребує узгодження з профспілкою, цим порушуються як права найманого робітника, так і права профспілок».

Поліція супроводжувала акцію, але не втручалася.

5 листопада 2015 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила новий Трудовий кодекс. За це проголосували 258 депутатів. Як ідеться в пояснювальній записці до закону, норми проекту спрямовані на адаптацію трудового законодавства України до Європейської соціальної хартії та інших міжнародно-правових актів, зокрема, Загальної декларації прав людини, Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, конвенцій і рекомендацій Міжнародної організації праці.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG