Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Чехії: російські вибори в Криму – незаконні


Міністерство закордонних справ Чехії вважає незаконним проведення виборів до Держдуми Росії в анексованому Криму і не визнає їхні результати. Про це мовиться у заяві МЗС Чехії, опублікованій на сайті посольства Чеської Республіки в Україні.

«Чеська Республіка відповідно до політики Європейського Союзу не визнала і не визнає незаконне приєднання української Автономної Республіки Крим та міста Севастополь до Російської Федерації. Отже, Міністерство закордонних справ Чеської Республіки вважає ініціювання Росією «парламентських виборів» у Криму незаконними і відповідно не визнає їхні результати. Члени російської Держдуми, «обрані» в Криму, не вважатимуться депутатами російського парламенту», – наголошується у заяві.

18 вересня у Росії проходили вибори до Державної думи. Москва також вирішила провести голосування на території анексованого Криму, що викликало різку критику Києва та низки країн Заходу.

Низка країн, включаючи США, Канаду, Францію, Швецію, Велику Британію, відмовилися визнавати їх законність на території анексованого Криму.

МЗС Польщі поставило під сумнів законність парламентських виборів до Держдуми Росії у цілому.

Верховна Рада України 20 вересня взяла за основу і в цілому проект постанови «Про заяву Верховної Ради України з приводу невизнання Україною легітимності виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів і правових наслідків, і відповідно, складу, повноважень, актів і рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG