Доступність посилання

ТОП новини

Сайдік: угода про відведення військ і озброєння стосується Станиці Луганської, Золотого і Петрівського


Мартін Сайдік

Спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Мартін Сайдік заявляє, що досягнута у Мінську домовленість про відведення військ і озброєння стосується трьох ділянок – Станиці Луганської, Золотого і Петрівського.

«Після тримісячних наполегливих переговорів та роботи підгрупи з питань безпеки сьогодні вдалося нарешті узгодити рамочний документ з розведення сил та засобів. Цей документ був щойно підписаний представниками України та РФ в Тристоронній контактній групі, а також парафований представниками ОРДО і ОРЛО», – сказав він.

Представник України у підгрупі з питань безпеки Євген Марчук в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що це може стати «початком нової якості вирішення усіх проблем» на Донбасі у разі виконання угоди.

«Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожної зі сторін у трьох зонах безпеки. По суті це означатиме створення квадрату безпеки 2 кілометра у глибину і два –у ширину. Це те, чого раніше не було. І в принципі відведення військ ще не було. Це перша спроба», – зазначив він.

У Мінську раніше вже домовлялися про відведення озброєння від лінії розмежування на Донбасі, проте ці домовленості не виконуються. Зокрема у раніше у спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявляли, що підтримувані Росією бойовики і українські військові не змогли повністю відвести заборонене Мінськими угодами озброєння від лінії зіткнення.

Крім того, заступник голови спеціальної моніторингової місії ООБСЄ Александр Гуґ зазначав, що для забезпечення режиму припинення вогню на Донбасі необхідна більша відстань між українськими військовими й незаконними збройними формуваннями.

Кілька пакетів домовленостей, досягнених на переговорах у білоруському Мінську в 2014–2015 роках і відомих як мінські домовленості, передбачають, серед іншого, припинення вогню, виведення з території України іноземних військ, найманців і озброєнь, звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб чи встановлення контролю ОБСЄ над українсько-російським кордоном.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG