Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко в ООН закликав Росію припинити утиски кримських татар


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко під час виступу на Генеральній асамблеї ООН закликав світ не визнавати легітимність виборів до державної думи Росії, проведених у Криму.

«Якщо ви їх визнаєте, це зіграє на руку агресору і стане заохоченням подальшої агресії», – заявив Порошенко 21 вересня.

Він закликав Росію надати беззастережний доступ міжнародним правозахисним організаціям до окупованих територій Криму та частини Донбасу, а також припинити утиски кримських татар та українців.

«Крим став «сірою зоною», де люди позбавлені будь-якого захисту. Росія конвертувала судову і пенітенціарну системи у Криму в інструменти репресій. Більшість жертв – це кримські татари та українці… Мешканці півострова мають бути захищеними від насильства та репресій. Геноцид кримських татар не повинен повторитися. Цього року ми плануємо винести це питання до уваги Генасамблеї ООН і подати відповідний проект резолюції щодо ситуації з правами людини на території окупованого Криму», – сказав Петро Порошенко.

18 вересня у Росії проходили вибори до Державної думи. Москва також вирішила провести голосування на території анексованого Криму, що викликало різку критику Києва та низки країн Заходу.

Низка країн, включаючи США, Канаду, Францію, Швецію, Велику Британію, Німеччину та Чехію відмовилися визнавати їх законність на території анексованого Криму.

МЗС Польщі поставило під сумнів законність парламентських виборів до Держдуми Росії у цілому.

Верховна Рада України 20 вересня взяла за основу і в цілому проект постанови «Про заяву Верховної Ради України з приводу невизнання Україною легітимності виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів і правових наслідків, і відповідно, складу, повноважень, актів і рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG