Доступність посилання

ТОП новини

Активісти заявляють про низку проблем в користуванні реєстром нерухомості


(©Shutterstock)

Активісти з низки громадських організацій заявляють, що Державний реєстр прав на нерухоме майно містить дані лише після 2012 року.

Як свідчать результати громадського моніторингу, проведеного «Інститутом розвитку регіональної преси», ГО «Канцелярська сотня» за підтримки міжнародного фонду «Відродження», у реєстрі відсутні дані про попереднього власника нерухомості, відсутня описова частина про об’єкт нерухомого майна, а об’єкти нерухомості, які не зазнають змін, залишаються на папері і до реєстру не потрапляють.

За словами активістів, параметрами для аналізу були: відповідність закону про реєстр прав на нерухоме майно, зручність у користуванні, повнота та інформаційна відкритість.

«Більша частина записів про право власності до 2012 року зберігаються в БТІ на паперових носіях, відсутні дані про попереднього власника нерухомості , відсутня описова частина про об’єкт нерухомого майна, а об’єкти нерухомості, які не зазнають змін, залишаються на папері і до реєстру не потрапляють. Крім того, значна кількість записів вноситься до реєстру в неробочий час, а саме між 8 вечора та 10 ранку. Що ж до пошуку, то значна кількість записів в реєстрі не містить даних, що дозволяють ідентифікувати власника», – повідомила про результати аналізу медіа-юрист «Інституту розвитку регіональної преси» Людмила Панкратова.

Вона також зазначила, що ще однією проблемою є адреса, оскільки зараз дуже часто змінюються назви вулиць, але це не відображається в реєстрі.

«Реєстр видає результати у форматі PDF, не читає латиницю і досі залишається платним. По суті ти платиш 17 гривень за один витяг і можеш його зберегти лише як фотографію. Обов’язковим чомусь є і поле «по-батькові», – додає Панкратова.

Більшість проблем може бути вирішена шляхом внесення технічних правок, які може внести державне підприємство «Національні інформаційні системи», вважає Панкратова.

Активісти зазначають, що результати аналізу будуть передані Міністерству юстиції.

У міністерстві наразі не коментували цих заяв активістів.

Онлайн-доступ до реєстру прав на нерухоме майно уряд відкрив з 6 жовтня минулого року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG