Доступність посилання

ТОП новини

Захарченко і Плотницький підписали угоду про розведення сил і озброєння на трьох ділянках на Донбасі


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Лідери угруповань «ДНР» і «ЛНР» Олександр Захарченко та Ігор Плотницький підписали рамкове рішення про розведення сил і озброєнь на трьох ділянках на Донбасі. Про це повідомляють сепаратистські видання.

Досягнута у Мінську 21 вересня домовленість про відведення військ і озброєння стосується трьох ділянок: Станиці Луганської, Золотого і Петрівського. Документ підписали представники України і Росії, а також парафували представники окремих районів Донецької та Луганської областей.

Відповідно до угоди, сторони конфлікту упродовж 30 днів мають відвести війська і озброєння на трьох визначених ділянках. У документі також зазначається, що розведення сил і озброєння здійснюється шляхом їх відведення із займаних позицій в обидві сторони з метою створення ділянок розведення, як правило, не менше ніж 2 кілометри в ширину і 2 кілометри в глибину.

У Мінську раніше вже домовлялися про відведення озброєння від лінії розмежування на Донбасі, проте ці домовленості не виконувались. Зокрема, у раніше у спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявляли, що підтримувані Росією бойовики і українські військові не змогли повністю відвести заборонене Мінськими угодами озброєння від лінії зіткнення.

В ОБСЄ також зазначали, що для забезпечення режиму припинення вогню на Донбасі необхідне забезпечення більшої відстані між українськими військовими й незаконними збройними формуваннями.

XS
SM
MD
LG