Доступність посилання

ТОП новини

Савченко обіцяє захищати закон щодо зарахування попереднього ув’язнення у строк покарання


Надія Савченко
Надія Савченко

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Надія Савченко заявила, що буде захищати закон щодо зарахування судом попереднього ув’язнення у строк покарання, співавтором якого вона є. Про це вона сказала в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Закон «Савченко» ухвалювала Верховна Рада. Для того, щоб ухвалити закон, потрібна більшість. Це не тільки мій закон, я – співавтор... Закон, проведений на покращення забезпечення прав людини, не може бути скасований... Скасувати його – це вже показати Європі, що ми не дотримуємось європейських цінностей», – заявила Савченко.

«Чому вони зайнялися «законом Савченко»? Тому що впав рівень життя людей, а це як раз-таки проблема уряду... Я проти того, щоб змінювати цей закон, я буду пояснювати, що в ньому дозволено змінити, а що не дозволено... Я буду захищати цей закон», – додала вона.

У грудні 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон «Про удосконалення порядку зарахування судом попереднього ув’язнення у строк покарання», згідно з яким суди зобов’язані враховувати засудженим кожен день, проведений у СІЗО, як два дні відбування покарання. Одним із авторів цього закону була Надія Савченко.

За даними Державної пенітенціарної служби України, станом на червень за так званим «законом Савченко» від подальшого відбування покарання звільнені 6 543 людини, зокрема, 879 людей, засуджених за умисне вбивство, 564 людини – за умисне тяжке тілесне ушкодження, 15 людей – за злочини проти основ національної безпеки. Відповідно до закону, вони повністю відбули визначений їм термін.

У вересні у Нацполіції повідомляли, що завдяки «закону Савченко» вже звільнені дев’ять тисяч людей. Водночас колишній голова Державної пенітенціарної служби Сергій Старенький в ефірі Радіо Свобода заявив, що високопосадовці перебільшують цифри звільнених з тюрем людей за «законом Савченко».

У МВС та прокуратурі неодноразово закликали Верховну Раду внести зміни до цього закону.

XS
SM
MD
LG