Прокурор у «справі Хізб ут-Тахрір» подав апеляцію на рішення суду щодо одного з фігурантів справи Руслана Зейтуллаєва.
«На думку прокурора, Руслан Зейтуллаєв є організатором осередку «Хізб ут-Тахрір », а тому повинен бути засуджений набагато суворіше, ніж решта троє засуджених. Прокурор просив у суду 17 років ув’язнення суворого режиму для Руслана, але суд присудив йому 7 років колонії загального режиму. Тепер схема звинувачення виглядає непереконливо, виконавці є, організація є, а організатора немає, тому прокурор подав апеляцію», – повідомив кореспонденту проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії Рефат Сайфуллаев – батько Ферата Сайфуллаєва, одного з фігурантів цієї справи.
Наразі підтвердження цієї інформації з інших джерел немає.
Суд над Русланом Зейтуллаевим, Рустемом Ваітовим, Нурі Примовим і Фератом Сайфуллаєвим почався в червні. Їх заарештували взимку 2015 року в Севастополі і звинувачують в участі в організації «Хізб ут-Тахрір».
7 вересня Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону, де з 1 червня слухається справа кримських мусульман за звинуваченням у зв’язках з «Хізб ут-Тахрір», оголосив вирок.
Сайфуллаєву, Ваітову і Примову суд дав по п’ять років позбавлення волі в колонії загального режиму. Зейтуллаєву перекваліфікували злочин, у результаті він отримав термін у вигляді семи років позбавлення волі в колонії загального режиму.
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» в 2003 році, включивши в список 15 об’єднань, названих «терористичними».
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».
FACEBOOK КОМЕНТАРІ