Доступність посилання

ТОП новини

Звіт: спостерігачі СММ ОБСЄ зафіксували 209 вибухів на Донеччині та 10 – на Луганщині


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували 209 вибухів у Донецькій області та 10 – у Луганській області.

Як зазначається у звіті організації щодо подій на Донбасі за 23 вересня, в Донецькій області найбільше порушень режиму тиші були зафіксовані в районі Авдіївки та Ясинуватої – їхня кількість значно збільшилася до 209, тоді як за попередній звітний період повідомлялося про 63.

У Луганській області спостерігачі зафіксували 10 вибухів проти 29 за попередній звітний період.

Крім того, у СММ ОБСЄ також заявляють про обмеження свободи пересування спостерігачів, зокрема поблизу населених пунктів Петрівське і Золоте на Луганщині.

21 вересня Тристороння контрактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі підписала рамкове рішення про відведення військ і озброєння у трьох зонах на лінії розмежування – Станиці Луганській, Золотому і Петрівському. Відповідно до угоди, сторони конфлікту упродовж 30 днів мають відвести війська і озброєння на трьох визначених ділянках

На лінії контакту сторін між вільною й окупованою частинами Донбасу вже кілька разів проголошували режим припинення вогню, але він щоразу порушувався. Чергова домовленість про перемир’я з нагоди Дня знань, 1 вересня, була досягнута на переговорах Тристоронньої контактної групи наприкінці серпня. Відтоді інтенсивність бойових дій значно знизилася, але обстріли тривали, а сторони конфлікту звинувачували одна одну у порушенні режиму тиші.

XS
SM
MD
LG