Доступність посилання

ТОП новини

Росія оголосила про майже повне відновлення імпорту овочів і фруктів з Єгипту


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Російська служба з ветеринарного та фітосанітарного контролю «Россільгоспнагляд» повідомила про майже повне відновлення імпорту овочів і фруктів з Єгипту після того, як Каїр зняв жорсткі обмеження на імпорт пшениці з Росії.

У звіті російської служби 26 вересня йдеться, що експерти двох країн«домовились відновити постачання всіх овочів і фруктів з Єгипту до Росії, окрім картоплі».

Тимчасові обмеження були запроваджені 22 вересня через «недотримання санітарних норм».

Суперечка між двома торговими партнерами почалися в серпні, коли Єгипет, найбільший світовий імпортер пшениці, оголосив про свій намір відмовитися від російської продукції через вміст ріжків – грибка, паразитуючого на деяких злакових, що може бути небезпечним у великих кількостях. До того влада Єгипту запровадила заборону на ввезення пшениці навіть із мінімальним вмістом ріжків – не більше ніж 0,05% у поставках.

Москва заявила, що Єгипет «торгує» стратегічним питанням в час рекордного врожаю пшениці в Росії. Єгипет імпортує щорічно 11 мільйонів тон зерна. Водночас експорт в Росію цитрусових приносить Єгипту щорічно мільйони доларів.

XS
SM
MD
LG