Доступність посилання

ТОП новини

У Раді зареєстрували проект постанови про перейменування міста Мукачева


У Верховній Раді зареєстрували проект постанови про перейменування міста Мукачева Закарпатської області.

21 вересня комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув подання Закарпатської облради щодо перейменування міста Мукачеве Закарпатської області на місто Мукачево.

У комітеті зазначають, що перейменування міста Мукачеве ініційоване його жителями у зв’язку з необхідністю виправлення помилки, яка мала місце при присвоєнні назви місту після приєднання території нинішньої Закарпатської області до складу Української РСР.

За інформацією Мукачівської міськради, після 1944 року місто отримало назву «Мукачів», у 1947 році почала вживатися інша назва населеного пункту – «Мукачеве».

Профільний комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України перейменувати місто Мукачеве Закарпатської області на місто Мукачево.

У березні 2016 року міська рада Мукачева ухвалила рішення про перейменування міста. Тоді депутати також вирішили подати клопотання до Закарпатської облради щодо внесення подання до Верховної Ради про перейменування міста Мукачеве Закарпатської області на Мукачево.

Конституція передбачає, що питання перейменування населених пунктів належить до повноважень Верховної Ради. Рішення ухвалюється більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, тобто не менш ніж 226 голосами.

XS
SM
MD
LG