Доступність посилання

ТОП новини

ВАСУ почав слухати справу про неправомірність перейменування Орджонікідзе на Покров


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Вищий адміністративний суд України почав розгляд справи за позовом про визнання протиправними дій Верховної Ради України під час перейменування міста Орджонікідзе на Покров за позовом місцевого жителя, що прагне іншої назви.

Суд у справі щодо скасування перейменування Орджонікідзе на Покров вирішив залучити до слухань у ролі третьої сторони Український інститут національної пам’яті та міську раду Покрова.

Продовження розгляду справи призначили на 11 жовтня. На засідання очікують представників Інституту національної пам’яті та мерії міста.

Як повідомив Радіо Свобода позивач, голова громадської організації «Майдан – Орджонікідзе» Станіслав Каширний, який обстоює інший варіант назви міста – «Великий Луг», рішення Верховної Ради про перейменування міста було ухвалене на підставі листа секретаря міської ради з проханням перейменувати місто на Покров, адже цю «назву підтримує більшість жителів». Водночас, за словами Каширного, в місті не проводилось ніяких громадських слухань, щоб дізнатись думку жителів. Якщо це буде доведено в суді вищої інстанції, то Верховна Рада має скасувати своє рішення про перейменування міста на Покров, вважає позивач.

Окрім того, як заявляє Каширний, у рішенні про перейменування Орджонікідзе парламент посилається на рекомендацію Українського інституту національної пам’яті. Цей документ досі не був представлений у суді.

Влітку 2016 року Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд уже задовольнив позовну заяву громадського активіста Станіслава Каширного щодо неправомірності підготовки документів на перейменування Орджонікідзе на Покров. Згідно з рішенням суду, визнано неправомірними дії секретаря Оржонікідзевської міської ради Анатолія Пастуха під час підготовки та направлення листа-пропозиції щодо перейменування міста до органів вищої державної влади.

Раніше в Орджонікідзевській міській раді підтвердили Радіо Свобода наявність листа з пропозицією «Покров», підписаного секретарем міськради Анатолієм Пастухом, до Інституту національної пам’яті та профільного комітету Верховної Ради.

«Щодо назви Покров, то оскільки вона отримала чималу підтримку мешканців міста та на виконання листа Українського інституту національної пам’яті від 8 грудня 2015 року, секретарем міської ради було направлено листа-пропозицію щодо перейменування м. Орджонікідзе в м. Покров до Інституту та Верховної Ради України. Необхідно зазначити, що при такій кількості нових назв міста, які були запропоновані, неможливо задовольнити побажання всіх мешканців міста. Але, як нам здається, Верховна Рада України не помилилась, адже місто живе і працює далі», – мовиться у відповіді на запит Радіо Свобода.

2 квітня 2016 року набула чинності постанова №1037-VIII «Про перейменування окремих населених пунктів» Верховної Ради України, за якою місто Орджонікідзе отримало назву Покров – за назвою Покровських копалень марганцевих руд, відкритих поблизу понад 100 років тому. У міста, яке виникло лише 60 років тому, не було історичної назви, відтак виникла проблема із новим найменням. У місті були десятки пропозицій, зокрема, Великий Луг, Січеслав, Пекторальськ тощо.

XS
SM
MD
LG