Доступність посилання

ТОП новини

Грицак: конфлікт між ГПУ і НАБУ розслідується «досить ефективно»


Василь Грицак
Василь Грицак

Голова Служби безпеки України Василь Грицак заявляє про ефективність розслідування конфлікту між Генпрокуратурою і Національним антикорупційним бюро України, що стався 12 серпня.

«Справа розслідується, досить ефективно. Наскільки мені відомо, наші слідчі направили пропозиції про відсторонення від виконання функціональних обов’язків ключових дійових осіб з обох сторін для того, щоб вони не могли чинити тиск на слідство», – сказав він.

Грицак пообіцяв прозвітувати про результати слідства.

За даними НАБУ, 12 серпня працівники одного з департаментів Генпрокуратури вчинили насильницькі дії проти співробітників НАБУ, які проводили негласні слідчі дії. Невдовзі двох співробітників бюро доставили до генпрокуратури, де на них чинили тиск, а ще двоє були заблоковані в будівлі. Відтак бійці спецпідрозділу НАБУ розблокували своїх колег. Виникла «позаштатна робоча ситуація», яку вдалося врегулювати після втручання керівників ГПУ і НАБУ, заявили в бюро 13 серпня.

«Працівників НАБУ протримали 11 годин без подання будь-яких процесуальних документів… Є свідчення про застосування до них незаконних заходів фізичного та психологічного впливу», – розповів голова НАБУ Артем Ситник. Водночас він наголосив, що «війни» між двома відомствами немає.

Заступник начальника одного з департаментів Генпрокуратури Дмитро Сус, який безпосередньо брав участь у цих діях, назвав дії працівників НАБУ незаконними. А генпрокурор Юрій Луценко заявив про відповідальність усіх сторін у конфлікті.

Служба безпеки України розслідує цей інцидент між співробітниками НАБУ і Генпрокуратури.

XS
SM
MD
LG