Доступність посилання

ТОП новини
18 квітня 2021, Київ 12:17

США засуджують рішення Верховного суду Росії щодо Меджлісу


Ілюстративне фото

США засуджують рішення Верховного суду Росії щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар.

«Ми відкидаємо характеристику Меджлісу як «екстремістської» організації і засуджуємо призупинення діяльності цього демократичного інституту. Це рішення викликає особливе занепокоєння з урахуванням систематичного і несправедливого ставлення Росії до кримських татар», – заявив представник Держдепартаменту США Марк Тонер 30 вересня.

У Держдепартаменті США зазначають, що Росія продовжує застосовувати щодо кримських татар арешти, політично мотивовані переслідування, і закликають Москву негайно припинити це.

Тонер також наголосив, що санкції США, пов’язані з Кримом, будуть діяти, поки Москва не поверне контроль над Кримом Україні.

29 вересня Верховний суд Росії підтвердив квітневе рішення підконтрольного Росії Верховного суду Криму, який визнав діяльність Меджлісу «екстремістською» і ухвалив припинити його діяльність. Адвокати Меджлісу заявили, що звернуться до Європейського суду з прав людини.

У квітні після рішення про заборону діяльності Меджлісу світова спільнота висловила рішучий протест у зв’язку з такими діями російської влади. Захист Меджлісу направив апеляцію до Верховного суду Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG