Доступність посилання

ТОП новини

Чеський суд вимагає від «представництва ДНР» змінити назву


Нела Ліскова (л) оголошує про відкриття «представництва «ДНР», Острава, 1 вересня 2016 року
Нела Ліскова (л) оголошує про відкриття «представництва «ДНР», Острава, 1 вересня 2016 року

У Чехії крайовий суд у місті Остраві, де було офіційно зареєстроване громадське об’єднання «Представницький центр ДНР», вимагає від цієї організації змінити назву.

Офіційне звернення, за інформацією речника крайового суду Луції Олшарової, реєстраційний суд при крайовому суді надіслав на адресу «представництва». Зокрема, як повідомляють чеські ЗМІ, суд встановив 20-денний термін для зміни назви.

Назва об’єднання чеською мовою через багатозначність вжитого в ній чеського слова може перекладатися і як «дипломатичний представницький центр» у разі, якби йшлося про державу.

Нела Ліскова, яка очолює організацію, заявила, що досі постанову суду не отримала.

Крайовий суд в Остраві займається справою на підставі запиту, надісланого Міністерством закордонних страв Чехії.

Днями цей суд відповів на запит Радіо Свобода, що виніс попередження громадському об’єднанню «Представницький центр ДНР» про можливість його ліквідації, якщо ця організація не виправить порушень чеського законодавства у своїх установчих документах.

Як повідомили в суді, там отримали листа від міністра закордонних справ Чехії Лубоміра Заоралека, який запропонував судові ліквідувати громадське об’єднання «Представницький центр ДНР» на підставі статті закону, що передбачає таку ліквідацію в разі, якщо метою організації є: порушення прав людини на ґрунті національності, статі, раси, походження, переконань, віри чи соціального стану, розпалювання ненависті й нетерпимості, підтримка насильства чи виконання функцій державного або публічного органу без законних повноважень. Але суддя дійшов висновку, що, перш ніж починати процес такої ліквідації, суд має попередити об’єднання про необхідність виправити порушення.

Чеське МЗС іще 29 серпня виступило із заявою, в якій наголошувалося, що «самозвана Донецька народна республіка не може мати в Чехії жодної дипломатичної місії чи консульства, тому що це утворення не є державою, і Чехія його як державу не визнає». Виходячи з цього, на чеських теренах «почесний консул ДНР», яким представляє себе Нела Ліскова, працювати не може.

В Остраві «представництво» угруповання «ДНР», визнаного в Україні терористичним, було відкрито 1 вересня цього року. «Почесним консулом» себе оголосила Нела Ліскова, яка в Чехії очолює популістську антиєвропейську громадську ініціативу «Національна самооборона».

XS
SM
MD
LG