Доступність посилання

ТОП новини

Російського блогера оштрафували за звинуваченням в екстремізмі


Антон Носик у суді Москви, 3 жовтня 2016 року
Антон Носик у суді Москви, 3 жовтня 2016 року

Суд у столиці Росії Москві визнав блогера Антона Носика винним за звинуваченнями в екстремізмі і оштрафував його на півмільйона рублів (вісім тисяч доларів) через публікацію в блозі із назвою «Стерти Сирію з лиця Землі».

Пресненський районний суд Москви постановив, що Носик розпалював ненависть щодо сирійців своєю публікацією від 1 жовтня 2015 року, але відмовився ув’язнювати його, зважаючи на «пом’якшувальні обставини».

Суддя зауважив, що Носик має маленьку дитину і раніше не притягувався до кримінальної відповідальності.

Прокуратура просила для блогера два роки ув’язнення.

Носик у суді відкидав звинувачення в екстремізмі. Запис у його «Живому журналі» був опублікованій близько року тому в зв’язку з початком російської військової операції в Сирії. У тексті Носик «гаряче вітав» авіаудари по території цієї країни, порівнюючи її з нацистською Німеччиною і відзначаючи, що він, «як ізраїльтянин», вважає Сирію військовим супротивником.

Виступаючи 3 жовтня з останнім словом у суді, блогер назвав абсурдною ситуацію, коли «російські війська штурмують Алеппо», а його самого судять фактично за підтримку цих дій. Носик звернув увагу на те, що тюменського блогера Олексія Кунгурова судять за тією ж статтею, що і його, але тільки за критику дій Росії в Сирії.

XS
SM
MD
LG