Доступність посилання

ТОП новини

Угруповання «Ісламська держава» заборонило у Мосулі котів – ЗМІ


(ілюстраційне фото)
(ілюстраційне фото)

Бойовики угруповання «Ісламська держава» в захопленому ними іракському Мосулі заборонили тримати вдома свійських котів після того, як «рада» цього угруповання видала відповідну фетву (богословсько-правовий висновок).

За повідомленнями англомовних джерел в Іраку й за кордоном, сайт «Ас-Сумарія Ньюз» поінформував у вівторок, 4 жовтня, що заборона стосується утримування котів у приміщеннях міста Мосула. У заяві «ради» жителів міста закликають не порушувати цієї заборони.

Інші джерела про це наразі не повідомляли.

Причина такого рішення, якщо воно підтвердиться, не ясна.

У традиційному ісламі мусульманам дозволяється тримати вдома кішок – тому, що пророк Магомет неодноразово називав їх «чистими тваринами, які ніколи нічого не забруднюють».

Саме угруповання «Ісламська держава» активно використовувало зображення «котиків» в інтернеті, в першу чергу в соцмережах, для створення собі позитивного образу і для агітації на свою користь. У 2014–2015 роках у твітері протягом року для цього існував окремий обліковий запис, @isilcats, який потім ліквідували, що розповідав про котів «Ісламської держави», яких англійською називали «мяуджахедами».

Екстремістське угруповання «Ісламська держава», яке в багатьох країнах визнане терористичним, від 2014 року захопило й контролює значні території в Іраку й Сирії, які називає своїм «халіфатом». Крім того, угруповання намагається поширити діяльність і на інші держави, зокрема на Лівію, де контролює невелику територію на північному узбережжі, чи Афганістан. Проти нього веде боротьбу, крім збройних сил тих держав, також міжнародна коаліція з понад 60 країн під проводом США, здійснюючи проти ісламістів повітряні удари, в першу чергу в Іраку й Сирії. У Сирії авіаудари завдає також Росія, підтримуючи таким чином режим тамтешнього президента Башара аль-Асада.

XS
SM
MD
LG