Доступність посилання

ТОП новини

Наявність Лукаш у списку санкцій не впливає на кримінальну справу проти неї – ГПУ


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

У Генеральній прокуратурі заявляють, що відсутність чи присутність екс-міністра юстиції Олени Лукаш у санкційному списку ЄС, не вплине на кримінальну справу, порушену проти неї в Україні. Так в інтерв’ю Радіо Свобода заступник генпрокурора Євген Єнін прокоментував рішення суду, який визнав недостовірною інформацію, подану ГПУ для внесення колишньої чиновниці до списку санкцій Ради Євросоюзу.

«Пані Лукаш оскаржує лист колишнього генпрокурора Олега Махніцького щодо внесення її до так званого санкційного списку ЄС. Це є її правом. Але наголошую, що перебування чи відсутність тієї чи іншої особи у цьому списку жодним чином не є аргументом на користь того, чи вчинила ця особа злочин, чи ні», – сказав Єнін 6 жовтня.

Заступник генпрокурора наголосив, що розслідування кримінальної справи, порушеної проти Олени Лукаш у 2014 році, триває.

«ГПУ розслідує кримінальне провадження за підозрою колишнього міністра юстиції Олени Лукаш та її заступника Юрія Іващенка у вчиненні кримінальних порушень, передбачених частиною 5 статті 191, а також статтею 366 Кримінального кодексу – це службове підроблення. Йдеться про заволодіння коштами державного бюджету на суму 2,5 мільйона гривень», – зазначає Євген Єнін.

5 жовтня колишній міністр юстиції України Олена Лукаш заявила, що Апеляційний суд Києва задовольнив її скаргу, визнавши недостовірною інформацію, подану Генпрокуратурою для внесення колишньої чиновниці до списку санкцій Ради Європейського союзу.

У травні цього року Лукаш заявила, що звернулася до суду Європейського союзу з метою скасування санкцій проти неї.

«З урахуванням того, що ніякого майна у країнах ЄС у мене немає і не було, я впевнена, що майнові санкції Ради ЄС, засновані на недостовірній інформації Генеральної прокуратури, – це тяжке і необґрунтоване посягання на мою честь і гідність», – зазначила вона, додавши, що, на її думку, кримінальна справа проти неї в Україні є політичним переслідуванням.

Міжнародна спільнота запровадила санкції проти низки російських діячів, а також соратників екс-президента України Віктора Януковича після анексії Росією Криму у березні 2014 року. Після перших обмежувальних заходів їх кілька разів посилювали.

XS
SM
MD
LG